Приветствую Вас Гость | RSS

Виктор КИСЕЛЬ 9 класс Кондратовская школа

Воскресенье, 05.05.2024, 19:10
Главная » Файлы » Мои файлы

9 КЛАС. УРОК 27 ФОРМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ. ПРОВІДНІ ХУДОЖНІ МУЗЕЇ СВІТУ
10.04.2014, 14:50

Дружківський історико-художній музей

Дружківський історико-художній музей бере початок від студії з образотворчого мистецтва, яка розпочала свою діяльність у середині 20-х років минулого сторіччя у Будинку культури машинобудівельного заводу. Більш піввіку, з 1934 року і до кінця 90-іх. рр., студію очолював О.Я.Бондар (1911-2005, Київський художній інститут).  В1973 році вона здобула звання «народної». У 1951 році при студії була  відкрита картинна галерея “Дружківської Третьяківки”, яка демонструвала і пропагувала творчість студійців, накопичувала Ії роботи. Ця мистецька збірка  стала основою для створення у березні 1984 р. художнього музею на громадських засадах у  серпні 1986 р. він став державним  і  працював  як сектор Донецького обласного художнього музею. У лютому 1992 р. музей вийшов з обласного підпорядкування і став самостійним (Дружківський міський художній музей).  
З 1983 по 1988 рр. музей знаходився у приміщенні Свято-Никольского храму (пам’ятнику архітектури кінця ХІХ- початку ХХ ст.); потім розташувався у будинку  центральної міської бібліотеці за адресою: 84 207 вул.Енгельса, 112., м. Дружківка, обл. Донецька. Тел.:  (06267) 3 – 06 – 79. 
Спочатку музейна збірка поповнювалась виключно творами  образотворчого мистецтва за принципом відображення художнього життя міста. До колекції музею надходять твори, що відображають діяльність студії та відомих художників, яки народились, мешкали і працювали у Дружківці: народного художника України О.П.Скоблікова (1929, Дружківка – 2005), заслуженого діяча Білорусії В.І.Сахненка (1923, Дружківка -1973), Ф.Т.Костенка (1910, Дружківка – 1987, який  викладав у Ворошиловградському художньому училищі); учасника багатьох міжнародних виставок та конкурсів з екслібрису Б.М.Романова (1949, Дружківка), лауреата та дипломанта міжнародних конкурсів з плакату С.Ф.Чернова (1953, Крим, - з 1979 по 2005рр. мешкав у Дружківці) та інших. 
В фондах музею є колекція твори художників, які працювали на Дружківському фарфоровому заводі, відкритому у 1971 році: В.Є.Ковальчука (1930; Ризька художня академія), члена Спілки художників СРСР С.О.Федяєва (1935; Ленінградське художньо-промислове училище ім.В.І.Мухіної); подружжя Н.І. та Ю.Є.Василенків (обої - 1944; Львівський інститут декоративно-прикладного мистецтва.);  ) та інших.
З 1993 р. у музеї діє арт-студія “Мальва”, яка продовжує традиції  Дружківської народної образотворчої студії. 
Починаючи з 2001 р. у фонди музею почали надходити предметі історико-краєзнавчього характеру. Ця частина музейного фонду поповнюється за різними напрямками. Цє колекції археологічних знахідок, у тому числі - фрагменті Дружківських скам’янілих дерев; речей етнографічного характеру, які відображають особливості побуту, праці, свят представників різних національностей, що мешкають в Дружків ці та Ії околицях; речей, фотографії, документів  міського побуту з кінця 19 століття, коли розпочалася розбудова міста, до сьогодення. Співробітники музею  працюють за напрямками «Дружківка у роки Великої Вітчизняної війни», «Дружківці-учасникі локальних війн» (Афганістан, Египіт, Вьетнам…), «Дружківці-учасники ликвидації  техногенних катастроф» (Чорнобиль, Тоцкіе лагеря в Оренбургської обл.(Росія), Малая земля) , «Історія православної церкви у Дружківці», «Дружківка у роки голодомору» (матеріали про діяльність дитячого будинку у місті  для сиріт, родини яких постраждали у ті часи), «Жертві політичних репресії» (колекція особистих речей, меблів, фотографії, документів українського правозахисника, одного з засновників Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських Згод Олекси Тихого та його родини, яки були вивезені  із Іжевки, що біля Дружківки, де він народився і мешкав, а також речей подарованих його однодумцями). 
В музею є ще колекції меморіального характеру, до яких належали речі нашим видатним землякам: легендарному захиснику Новоросійська В.Кайді; доктору технічних наук, професору, академіку, фахівцю у галузі кібернетики та інформатики С.І.Самойленку (1930, Дружківка - 1998, США); народному артисту України, заступнику голови Благодійного фонду Івану Кавалерідзе, художньому керівникові-директору “Союзу театральних продюсерів України” В.М.Нєведрову (1946; Дружківка); народному артисту України, заслуженому діячу культури України, режисеру О.Б.Фіалки (1946; Дружківка); відомому географу, кандидату педагогічних наук, автору “Топонімічного словника України” М.Т. Янку та інш. 
 У 2007 році художній музей був реорганізованій в комунальний заклад культури «Дружківський  історико-художній музей».

Категория: Мои файлы | Добавил: Kisel
Просмотров: 963 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 SergMub  
0
<a href=http://zmkshop.ru/index.1.php>бункер для руды</a>

Имя *:
Email *:
Код *: